hidrojen yakıt tasarruf cihazı nedir? hidrojen yakıt sistemi nedir? Nasıl çalışır? | Hydrogen Fuel

1-Hidrojen yakıt destek sistemi nedir?

Hidrojen yakıt destek sistemi nedir?

HANGİ TİP YAKIT VE MOTORLA KULLANILIR,

içten yanmalı tüm motorlarda ve tüm yakıt tiplerinde kullanılır. Benzin, mazot, lpg fark etmez.

PARÇALARI,

elektroliz regülatörü ( ELEKTROLİZ REGÜLATÖRÜ TİTANYUMDUR ) , su depoları, elektronik kontrol ünitesi ( PWM, mikro işlemcilidir.) ve sigortadan oluşan bir cihaz setidir.

ÇALIŞMA ŞEKLİ,

Su depolarına 1000-2000 km de yarım litre su eklersiniz. Elektroliz cihazı motor çalışmaya başladıktan çalışır, su depolarından aldığı suyu hidrojen ve oksijene çevirir. Hidrojen motora aracınızın hava filtresinden yeteri kadar emilir, sistemin üreteceği saf oksijen doğaya salınır, hidrojen ise hava filtresi emişiyle yanma odalarına gönderilir.

ÇALIŞMA MANTIĞI,

hava filtresinden emilen hidrojen, yanma odalarına ulaşır. Yanma odalarında ana yakıtın tam yanmasını sağlar, ayrıca tam yanma emisyonu sıfıra düşürür. Motor kurumdan temizlenir. Tam yanma aynı zamanda piston ivmelerini hızlandır ve motoru daha seri hale getirir.  SAF Hidrojen, ısınma derecesini stabil tutarak motorun ömrünü uzatır. Tam yanma ve sıfır emisyon aynı zamanda motorda karbon artıkları ile temas eden tüm aksamları temizler ve temiz kalmasını sağlar, egr, egr valfi, partekül filtresi, siboplar gibi.

MONTAJ ŞEKLİ,

Bu set, araçlarda motor kaputu altına, uygun yerlere montaj yapılır. Montajda motor ve kaporta aksamında hiç bir şekilde değişiklik, tadilat yapılmaz. Sadece hava filtresinden gaz girişi sağlanır. Aracınızı sattığınızda sistemi üzerinden söktürüp aldığınız araca montaj yaptırdığınızda eski araçta sadece hava filtresindeki giriş için açılan 2 cm lik delik kalır. Araca başka hasar vermesi söz konusu değildir.

BAKIM,

Sistem bakım gerektirmeyen bir yapıya sahiptir, yine de 100 bim km de bir komple su değişikliği sistemin ömrünü uzatacaktır.

Sonuç olarak, avrupa birliği ürünü olan bu sistemi aracınıza montaj yaptırdığınızda, 2 liralık suyla, 2500-3000 km boyunca aracınıza tasarruf yaptırır, gücünü ve motor ömrünü artırır ve sıfır emisyonla doğa dostu araç kullanırsınız. Yalnızca iki liralık suyla…

Sistem maliyetini, yakıttan tasarrufla size geri öder ve yıllar boyu yakıta vereceğiniz paradan tasarrufla size kazandırır.

Sistemi kullananlara sorabilirsiniz.

Sistemi iade edebilirsiniz.

Tasarruf garantilidir, paranızı boşa harcamazsınız. Sistem ömrü uzundur yıllarca kullanabilirsiniz.

WhatsApp
gönder